بی شک حساس‌ترین، مهمترین و جذاب ترین فوتبال باشگاهی این هفته اروپا را از لیگ جزیره شاهد خواهیم بود.جایی که دو رقیب همیشگی دشمن دیرینه یعنی لیورپول و منچستریونایتد رو در روی یکدیگر قرار خواهد گرفت. این دیدار امسال بعد از سال ها علاوه بر حساسیت همیشگی خود از حساسیت بسیار بالای جدولی نیز برخوردار می باشد.چون منچستر یونایتد با ۳ امتیاز بیشتر از رقیب امشب خود یعنی لیورپول در صدر جدول پریمر لیگ قرار گرفته است.لیورپول مدت‌هاست که در آنفیلد شکست نخورده است.این فصل نیز بهترین تیم از لحاظ بازی خانگی به شمار می رود. از طرف مقابل منچستر یونایتد نیز یکی از بهترین تیم های اروپا از لحاظ بازی های خارج از خانه در این فصل به حساب آمده. شاگردان سولسشر و هواداران شیاطین سرخ امیدوارند که بتواند رکورد شکست ناپذیری لیورپول را در آنفیلد بشکنند.

این دیدار امشب از ساعت ۲۰ برگزار می‌شود. با توجه به حساسیت بسیار بالا آن تیم تحلیل سایت ایران بت در نظر گرفتن و پخش بازی یک مطلب پیش بازی  از آن تهیه و در اختیار کاربران قرار دهد.

 

مقایسه آماری و وضعیت دو تیم:

همانطور که گفته شد این دو تیم صدرنشینان فوتبال انگلیس محسوب می شوند.

منچستریونایتد از 17 دیدار 36 و لیورپول 33 امتیاز کسب کرده اند و این بازی می تواند یک دیدار 6 امتیازی محسوب شود.

آخرین باخت شاگردان کلوپ در آنفیلد (در رقابت های لیگ) به سال 2017 باز می گردد.جایی که آن ها در آوریل 2017 با نتیجه 2 بر 1 از کریستال پالاس شکست خوردند. از آن بازی تا کنون بیش از 1000 روز می گذرد!

آن ها در 8 دیدار این فصل نیز که در آنفیلد برگزار کرده اند 7 برد کسب کرده.بهترین تیم بازی های خانگی محسوب می شوند

از طرف مقابل یونایتدها نیز از 8 دیدار خارج از خانه خود 7 برد داشته و تنها 1 تساوی آمار صد در صد پیروزی خارج از خانه آن ها را خراب کرده است.

اگر بخواهیم به شرایط چند بازی اخیر دو تیم در لیگ بازگردیم وضعیت منچستر به نسبت بهتر از تغییر خود می باشد. به طوری لیورپول در 3 بازی اخیر موفق به کسب 3 امتیاز نشده و 2 تساوی و 1 شکست را در کارنامه خود می بیند.در حالی که شیاطین سرخ هر 3 بازی اخیر خود را برده اند.

اما در بازی های رو در رو آمار تقریبا به سود لیورپول می باشد.

در 5 دیدار اخیر پریمر لیگ 2 برد سهم لیورپول، 1 برد از آن منچستر و 2 تساوی نیز حاصل کار تیم ها بوده است.

آخرین برد منچستر در آنفیلد نیز به سال 2016 بر می گردد که این تیم با تک گل رونی توانست رقیب خود را شکست دهد. حال باید دید که در این دیدار چه نتیجه ای رقم می خورد.

 

پیش بینی و شرط بندی این دیدار:

اگر بخواهیم از لحاظ آمادگی دو تیم به این بازی نگاه کنیم قطر شانس منچستر یونایتد برای پیروزی بیشتر خواهد بود.اما شکست ناپذیری لیورپول نیز کار را برای پیش بینی این بازی سخت خواهد کرد.

با این اوصاف نظر نویسنده مطلب ادامه روند شکست ناپذیری یونایتدها در خارج از خانه می باشد. به نظر می رسد که شیاطین سرخ بتوانند حداقل با کسب یک امتیاز از لیورپول به منچستر باز گردند.

بنابراین برای بخش نتیجه گزینه بردمساوی منچستر متحمل ترین گزینه برای اتفاق افتادن به نظر می رسد.

علاوه بر این بازی های اخیر دو تیم نشان داده است.که این دیدار مانند گذشته خشن و درگیرانه دنبال نمی شود. تمامی 9 بازی قبلی این دو تیم کمتر از 4.5 کارت زرد داشته است.امری که به نظر می رسد امشب نیز شاهد آن باشیم.

به علاوه همه این ها احتمالا این دیدار رقابتی کم کرنر بوده. تعداد کرنرهای این بازی از 8 یا 9 کرنر بیشتر نشود.